Як впоратися з депресією самостійно?

03.04.2023 | 4.02 141 | olagvas94
Як впоратися з депресією самостійно?

Що таке депресія?

Депресія - це поганий настрій і втрата здатності отримувати задоволення. Вона може бути тимчасовою реакцією на певні події (смерть близької людини, важкий розрив з коханою людиною, втрата роботи), а може бути хронічним розладом.

    Симптоми депресії

 •     Неадекватне почуття провини;
 •     порушення концентрації;
 •     суїцидальні думки;
 •     занижена самооцінка;
 •     песимізм;
 •     проблеми зі сном і/або апетитом.

Діагностувати депресію може як психолог (за допомогою спеціальних тестів), так і сама людина, що страждає від розладу. Депресію не завжди можна помітити неозброєним поглядом.

Так було з відомим актором Робіном Вільямсом, який наклав на себе руки через важку і затяжну депресію. Ніхто з боку і подумати не міг, що він страждає від цього розладу.

    Види депресії:

 •     післяпологова;
 •     атипова (на додаток до звичайних симптомів, хворому весь час хочеться їсти і спати);
 •     мала депресія (нетривалий депресивний стан, терміном близько 2-3 тижнів).
 •     великий депресивний розлад - всі симптоми депресії одночасно.
 •     дистимія - щоденний поганий настрій протягом 2 років.

Як боротися з депресією самостійно?

    Визнай проблему

Якщо ти усвідомила, що у тебе є розлад - ти вже робиш перші кроки до вирішення проблеми. Важливо розуміти, що просто келих вина з подружкою - не вихід із ситуації.

    Знайди хобі

Як би банально це не звучало, але зміна діяльності дійсно робоча схема. Купи абонемент в спортзал або почни бігати. Під час занять твій організм буде виділяти достатньо гормонів щастя, а голова буде зайнята лише правильним виконанням вправ. Малюй, танцюй, збирай пазли - роби те, що може принести тобі задоволення!

    Займися наставництвом

Знайди того, кому могли б стати в нагоді твої знання і вміння в будь-якій сфері і навчи свого учня. Це нагадає тобі про те, як багато всього хорошого ти можеш зробити для суспільства і зарядить тебе порцією натхнення. До того ж, таке наставництво може вселити в тебе віру у власну неповторність і талановитість, а значить, ти піднімеш самооцінку.

    Їж смачну їжу

Але не вагонами, звичайно. Шматочок шоколадки або красивий кексик, який приємно пахне ваніллю, теж можуть стати джерелом гарного настрою.

    Поділися переживаннями

Дуже важливо знайти того, з ким ти б могла обговорити свій емоційний стан. Не варто сліпо слідувати порадам цієї людини, якщо це не фахівець, але виговоритися і поділитися завжди корисніше, ніж переживати все наодинці з собою.

    Як боротися з депресією - думка фахівця

Я переконаний, що депресія це – хвороба, яка значно ускладнює наше життя, але ми можемо навчитися їй протидіяти. Це депресивний стан, що погіршує наш настрій, в у довготривалій перспективі - пригнічує здоров’я. Якщо ми постійно знаходимося у пригніченому стані, ми знесилюємо наш організм.

Як результат – можуть виникнути проблеми із фізичним та психічним здоров’ям. Щоб запобігти появі та розвитку депресії, необхідно: зменшити рівень стресу, зробити життєвий вибір та не жити у ваганнях, не терпіти негатив та образи, обрати роботу, яку ви справді любите, оточити себе позитивними людьми, менше думати про негативні події, навчитися самоконтролю.

Депресія це – хвороба, якої не потрібно соромитися. Якщо ви відчуваєте, що не можете справитися зі своїм пригніченим станом самостійно, слід звернутися до фахівців. Приймайте до уваги і аналізуйте всі свої відчуття. Визначте тип депресивного стану та чим саме він викликаний. Це допоможе вийти з ситуації переможцем та жити далі

У будь-якому випадку, якщо ти відчуваєш потребу у втручанні з боку фахівця - не шукай відмовок. Твій емоційний стан в твоїх руках.

Всего комментариев: 0
avatar